Всеукраїнський Конкурс дитячого малюнка “Щасливі діти українські – на коні”. – Іпотерапія для дітей, терапія і лікування кіньми, Київ | SPIRIT

Всеукраїнський Конкурс дитячого малюнка “Щасливі діти українські – на коні”.

Всеукраїнський Конкурс дитячого малюнка "Щасливі діти українські - на коні".

Проект спрямований на розвиток гуманізму і співчуття у дітей.

І Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Щасливі діти українські – на коні» заснований Благодійною організацією «Іпотерапевтичний центр «Спіріт»» в Києві та Асоціацією іпотерапевтів в Україні. За підтримки партнерів – Національної академії мистецтв і архітектури, Київської дитячої академії мистецтв, Музею книги і друкарства України.

Даний конкурс націлений зачепити глибокі пласти моральності, культури і милосердя у вихованні підростаючого покоління. Перш за все милосердя, адже саме від байдужості до чужого болю страждає нині наше суспільство. Результатом художнього конкурсу «Щасливі діти українські – на коні!» має стати зокрема й зцілення від недуги нервової системи багатьох діток. Це стане можливим після продажу календаря з малюнками переможців, і за підтримки благодійників, яким близька ця проблема.

Конкурс малюнку

Діти, тільки-но беручи участь в конкурсі, вже роблять акт милосердя по відношенню до своїх однолітків, позбавлених щасливого дитинства. Пізнавальна частина конкурсу передбачає більш глибоке пізнання символічного значення тотемної української тварини – коня (який відображає силу добра й потойбічного світу, швидкість думки і фізичну міць, годувальника, кращого друга, мудреця, відуни) і його нинішню реальну роль у зціленні багатьох недуг (завдяки методу, названого іпотерапія. Іпотерапія застосовувалася ще Гіппократом, а нині широко розвивається в Америці і Європі). Іпотерапевтичні центри – рідкість в Україні, а з розвитком індустріалізації, кінь втрачає своє сакральне значення для наших дітей, а також їх захоплення. Даний конкурс може повернути хоча б частинку втраченої любові до великої мудрої тварини-цілителя.

Грошові, матеріальні і моральні нагороди конкурсу повинні стимулювати серйозний підхід учасників конкурсу до презентації своєї творчості. Даний хід спрямований на розвиток у дітей фінансової культури. Старанна і гідна робота повинна бути нагороджена. Змагання серед найкращих творців дозволить не тільки презентувати себе, свій талант, заявити про нього широкому загалу, а й в майбутньому – можливість отримати більш якісну освіту і високооплачувану роботу. Діти, які творять в глибинках України, матимуть можливість презентувати себе в столиці на виставці і на сайтах партнерів конкурсу.

Ще однією родзинкою конкурсу стане участь робіт на поза конкурсній основі. Роботи таких учасників будуть розміщуватися на сайті організаторів і оцінюватися за одним критерієм – щирість при відтворенні теми. Поза конкурсом приймаються роботи учасників молодших і старших вікових категорій і вільних юних художників.