Spirit Warrior – Іпотерапія для дітей, терапія і лікування кіньми, Київ | SPIRIT

Spirit Warrior

Проєкт “Spirit Warrior” спрямований на військових, які перебувають в місті Києві на ротації або проходять відновлення після поранень.

Військові, які щойно повернулись із «пекла» мають кризовий психоемоційний стан  спричинений проходженням бойових дій,  переживанням жахів війни, горя від втрати побратимів та цивільного населення, відчуття  відповідальності. У багатьох з них наявні ознаки ПТСР.

Актуально і надзвичайно важливо є  допомогти військовим, які щойно повернулись з фронту відновитися психологічно і фізично, зняти напругу, покращити настрій, підняти моральний дух та надати можливість повернути ресурсний стан психіки.

Саме на це спрямована програма проекту “Spirit Warrior”. Методика розроблена клінічним психологом, гештальт-терапевтом, засновницею БО “Реабілітаційний центр “Спіріт” Бураго Ганною Сергіївною, заснована на взаємодії з тваринами (коні, собаки, коти).

Тварина дуже чутлива, не дає оцінок чи порад, які можуть дуже гостро сприйматися, особливо коли людина травмована, в стані ПТСР, щойно повернулася з фронту, знов готується до бойових дій, була поранена чи просто знаходиться у стані дефіциту енергії.

Методики, які застосовує центр, спрямовані на відчуття реальності тут і зараз  та повній концентрації на процесі. Це допомагає зняти напругу, повернути ресурсний стан психіки, що запускає механізм її відновлення.

Для групи військових з 12 осіб проводиться групове заняття з іпотерапії, каністерапії та психотерапії. Зустріч відбувається за наступною структурою:

1. Група військових приходить до Реабілітаційного Центру, де їх зустрічає адміністратор і знайомить з персоналом центру та тваринами, які братимуть участь у програмі, розповідає про структуру дня.  Кава-брейк.

2. Група сідає в коло і працює з психотерапевтом.

3. До групи запрошуються собаки і коти (4 собаки і 2 кота),  з якими вони взаємодіють, а потім обговорюють з психотерапевтом (психотерапевт дає певні вправи для виконання).

4. Група переходить до стайні, де знайомиться з кіньми, чистить, пригощає коней смаколиками під наглядом Іпотерапевта.

5. Група їздить верхи і виконує різні вправи на коні

6. Кава-брейк після верхової їзди

7. Група сідає в коло і завершує зустріч з психотерапевтом.

Наразі РЦ «Спіріт» приймає 2 такі групи на тиждень. Вже більше ніж 320 військовим реабілітаційний центр допоміг подолати ПТСР та емоційні розлади.

За відгуками бійців, результатами проведення такої терапії стало повернення сну, розслаблення, можливість позбутися нав’язливих думок та образів, зниження тревожного стану, покращення настрою, психо-емоційне відновлення, покращення координації рухів після контузії, зменшення головного болю та головокружіння.

Цей Проект став можлиий завдяки спонсорській допомозі IT-компанії “Integrity Vision”, та при підтримці ЗСУ сухопутних військ. Але спонсорська допомога на сьогодняшній день не покриває всі витрати, пов’язані з проведенням даної програми.

Наша мрія – це великий критий манеж (20×60) якій би надав змогу допомогати більшій кількості військових, переселенцям та дітям з інвалідністю. Всі ці Проекти потребують фінансової підтримки не байдужих людей та меценатів,

Долучайтеся і будемо творити добро разом!

Сайт РЦ «Спіріт»: https://hippoterapia.com.ua

FB: https://www.facebook.com/hippospirit

Відео сюжети та статті про проєкт

 1. Стаття на медіа-хабі “Твоє місто”: https://tvoemisto.tv/exclusive/zabuty_pro_realnist_yak_u_kyievi_likuyut_viyskovyh_iz_dopomogoyu_koney_149299.html
 2. Сюжет в “Єдиних новинах”: https://youtu.be/5cir4jvWLc4
 3. Сюжет в Телевезійній службі новин на каналі “1+1” Відео — Кінна терапія для ветеранів: як іпотерапія допомагає боротися зі стресом українським воїнам — Сторінка відео (tsn.ua)
 4. Телеграм канал  «Оперативний ЗСУ» https://t.me/operativnoZSU/69325
 5. Телевізійний сюжет каналу «ICTV» https://youtu.be/QKJsRKxcJjQ
 6. Телевізійний сюжет в Єдиних новинах https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0KjjjMeYwBkTzbk9QXpZHfDx1yAnHPbReFfiiRtFHrUJXt5SrUa2U3WDg6uX55s4Kl&id=100001049851740
 7. Сюжет Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького https://www.facebook.com/watch/?v=728049985625891
 8. Сюжет в ранковому інформаційно-пізнавальному проєкті телеканалу “Дім” “Ранок Вдома”: https://www.youtube.com/watch?v=Lyeh7nGqXWY
 9. АрміяInform про наш проєкт:: Як програма Spirit Warrior допомагає в реабілітації захисників – АрміяInform (armyinform.com.ua)
 10. Репортаж від Національного французького радіо: REPORTAGE. Guerre en Ukraine : l’équithérapie “nous aide à oublier, à nous changer les idées”, confie un soldat victime de stress post-traumatique (francetvinfo.fr)
 11. Репортаж від телевізійної мережі Al Jazeera: Ukraine soldiers ride out war stress with animal therapy – YouTube
 12. Репортаж на телеканалі CBS News: Ukrainians use horses to process trauma of war – YouTube
 13. Сюжет на китайському телебачені: 烏克蘭採取動物治療方法應對士兵心理傷害-鳳凰秀 (fengshows.com)